Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy

Podstawowe informacje o projekcie

 

senior

Program wieloletni „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2023

PROGRAM WIELOLETNI „SENIOR+” NA LATA 2021-2025 EDYCJA 2023 MODUŁ 2 – ZAPEWNIENIE FUNKCJONOWANIA KLUBU „SENIOR+” W WIETRZYCHOWIE

W ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 edycja 2023 Moduł 2, Gmina Nidzica pozyskała z budżetu państwa środki na zapewnienie w bieżącym roku działalności Klubu „Senior+”, funkcjonującego w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wartość dofinansowania: 34.680,00 zł

Całkowita wartość projektu: 102.566,53 zł

 

Podstawowe informacje o projekcie:

Celem strategicznym Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez dofinansowanie rozbudowy infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”.

Celem operacyjnym Programu jest zapewnienie wsparcia seniorom – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej – poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności, a także obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także ich zaktywizowanie i zaangażowanie w działania samopomocowe oraz na rzecz środowiska lokalnego.

W ramach Programu jednostki samorządu mogą otrzymać:

- jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie i/lub wyposażenie ośrodka wsparcia (moduł 1),
- zapewnienie funkcjonowania już istniejących ośrodków wsparcia (moduł 2).

Bezpośrednim realizatorem zadania jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy.

Klub Senior + z siedzibą w Wietrzychowie, funkcjonuje zgodnie z regulacjami Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2019 stanowiącego załącznik do Uchwały nr 34 Rady Ministrów z dnia 17 marca 2015 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Celem strategicznym Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym, poprzez dofinansowanie rozbudowy infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”, tj. wsparcie działań jednostek samorządu w rozwoju na ich terenie sieci Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+”.

Celem operacyjnym Programu jest zapewnienie wsparcia seniorom – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej – poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności, a także obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

Cele szczegółowe Klubu to:

  1. poprawa stanu psychofizycznego uczestników;

  2. zapewnienie wsparcia i stworzenie odpowiednich warunków do różnych form aktywności i integracji seniorów;

  3. zapewnienie wsparcia i stworzenie warunków do samopomocy i aktywności seniorów jako liderów społeczności lokalnej;

  4. rozwój systemu pomocy środowiskowej dla seniorów.

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Biuletyn Informacji Publicznej

 Złóż wniosek drogą elektroniczną

empatia logo

Lista wniosków obsługiwanych w module eWnioski.

Informacja dla uchodźców

Kręgi wsparcia